Tablica manipulacyjna Stock01

TM1SC0EL
999 produkty

Tablica Manipulacyjna

Model: Stock #1

Wymiary: 50 cm x 40 cm

299,90 zł
Brutto

Wyświetl historię cen produktu

Tablica Manipulacyjna

model: Stock #1

Tablica ma zaokrąglone narożniki w celu maksymalizacji bezpieczeństwa. Tak samo każda sekcja dołączona do tablicy. Zasilana w niektórych miejscach bateriami zegarkowymi typu CR2016. Baterie można samodzielnie wymieniać.

Tablice manipulacyjne i sensoryczne przeznaczone są do wspomagania rozwijania dziecka, rozwijając jego motorykę małą oraz stymulując jego bodźce i zmysły.

Dzięki tej tablicy dziecko:

  • Będzie w naturalny sposób obsługiwać przełączniki elektroniczne większości typów;
  • Nauczy się, czym jest magnetyzm i przyciąganie;
  • Na pewno usprawni motorykę małą;
  • Nauczy logicznego myślenia (sortery, zębatki, przełączniki);
  • Pozna kształty, nie tylko podstawowe;
  • Poczuje się jak mały pilot kokpitu śmigłowca, czy samolotu, dzięki przełącznikom dźwigniowym, czy standardowym.

Ta tablica świeci, emituje dźwięk, posiada elementy magnetyczne, ruchome zębatki, magnes, czy kulki. Jednym słowem w jednej tablicy skondensowano takie elementy, aby zapewnić dziecku jak najwięcej frajdy i stymulować w jak największej ilości obszarów.

Jesteśmy świadomym producentem - nie używamy w naszych tablicach elementów metalowych ze sklepów budowlanych, czy metalowych, ponieważ dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo najmłodszych. Metalowe zasuwki, zawiasy, czy inne, nie są przeznaczone dla rąk dziecka. Ponadto u nas każdy element posiada zagłębienia na wkręty, by żadna główka wkręta nie wystawała nad jakikolwiek element. 

Oczywiście tablice manipulacyjne - wszystkie - nie mogą być używane przez dziecko bez nadzoru, ale rodzice małych maluchów są akurat do tego przyzwyczajeni, że małe dziecko nie może być bez nadzoru praktycznie nigdy :)

Tablica posiada następujące funkcje:

1 - Tabliczka z imieniem - Imię na tablicy jednoznacznie określająca jej / jego właściciela. Nie musi być to imię, a jakikolwiek króciutki napis. Tabliczka z imieniem jest wymienna. Możesz zamówić u nas drugą tabliczkę z imieniem lub dowolnym napisem, by samodzielnie w przyszłości wymienić ten element (jeżeli planowana jest zmiana właściciela, albo z każdego innego powodu).

2 - Chmurka z magnetycznymi kulkami - Solidna chmurka, której kolor możesz sobie dowolnie wybrać, posiada 6 sznureczków i kulek.

Wycinana jest frezarką CNC z płyty MDF grubej na 6 mm. Dzięki temu możliwe było wykonanie z tyłu chmurki kanałów (takich korytarzyków), którymi przeprowadzony jest sznureczek. Nie musisz kombinować z jakimiś dystansami, czy frezowaniem komory na sznurki w miejscu umieszczenia tej chmurki. Możesz śmiało przyczepić tą chmurkę płasko do jakiejkolwiek powierzchni, a sznureczki będą się swobodnie przemieszczać (ukazane jest to na zdjęciu nr 5). Takie rozwiązania nie jest to możliwe w artykułach wycinanych laserem, raz, że zazwyczaj tam można spotkać zbyt cienki materiał- 3mm, to jeszcze laser pozostawia spalone krawędzie, a i nie może tylko trochę podfrezować, tylko przecina (albo graweruje).

Drewniane kulki na końcu sznurków są zblokowane przez supeł. Jest to wykonane tak, by supeł nie wystawał za kulkę- na końcu powiększa się otwór, tak by się zmieścił do środka, wraz z małym magnesem neodymowym. Całość dodatkowo wypełniana jest klejem na gorąco. Dzięki temu jest dodatkowa frajda i kolejna funkcjonalność. Kulki mogą się przyczepiać do rzeczy metalowych, a także między sobą, niekiedy też się od siebie odpychają. Magnesy zawsze przyciągają wszystkich brzdąców do eksperymentowania.

3 - Sorter kształtów rozszerzonych - Do ułożenia 5 rozszerzonych kształtów: romb, gwiazda wieloramienna, owal, strzałka, krzyż.

Wkręty mocujące sorter do tablicy są także zagłębione w specjalnie wyfrezowanych otworach. Figury również zabezpieczone, poprzez przymocowanie do sznurka.

4 - Zębatki - Trzy wspólnie zazębione zębatki wykonany z grubego MDF 6 mm, wycinane frezarką, a nie ręcznie, czy przy pomocy lasera. Ma to tą zaletę, że ręczne wycinanie nigdy nie jest tak doskonałe co maszynowe, a wycinanie laserem pozostawia osmalone czarne krawędzie. Tutaj tego nie ma, a kształt jest zawsze nienaganny i taki sam jak na zdjęciach. Komplet posiada 3 szt. zębatek w 3 różnych rozmiarach- największa ma średnicę 117 mm, a najmniejsza 86,5 mm. 

Otwory na wkręty mocujące zębatki są zagłębione (podfrezowane). Dzięki temu główka wkrętów nie wystaje poza obręb powierzchni zębatki. Jest to wiele bezpieczniejsze i wygodniejsze dla malucha. Wykonane z MDF o grubości 6mm. Wkręt jest zagłębiony w otworze, nie wystaje na zewnątrz. Zębatki kręcą się z małym tarciem, czyli bardzo ochoczo :)

5 - Dzwonek - Wyposażony w przycisk, który włącza dźwięk piszczałki znajdującej się wewnątrz obudowy. Dźwięk trwa tylko w momencie naciskania przycisku. Po zdjęciu palca, sygnał momentalnie ustaje. Jest to piszczałka o stałym dźwięku niemodulowanym, takim klasycznym piszczeniu. Nie musisz się jednak martwić o swój oraz dziecka słuch.

Pisk jest delikatny, ale na tyle słyszalny, że dziecko doskonale będzie sobie zdawać sprawę z jego istnienia oraz z tego, że to ono wpływa na jego powstawanie. 

6 - Sekcja przełączników i światełek - Niewątpliwy lider zabawy każdego użytkownika tej tablicy. Sekcja ta wyposażona jest w kilka rodzajów włączników, czy przełączników, wciskane, kołyskowe, hebelkowe oraz różnych kolorów diody LED. Zasilane popularnymi okrągłymi bateriami zegarkowymi CR2016. 

7 - Magnes - Magnes w kształcie literki U (tak jak przedstawiany jest w większości bajek dla dzieci) posiada zamocowane w dwóch ramionach małe magnesy neodymowe, które przyciągają niektóre metale. Umieszczony w pobliżu chmurki z kulkami, współgra z nimi niesamowicie, przyciągając je lub odpychając w zależności od strony przyłożenia kulek. Oprócz kulek oczywiście dziecko może przykładać swoje ulubione metalowe elementy, by sprawdzić, czy będzie je przyciągał, czy nie jednak nie :)

8 - Tor sensoryczny - Ten swoisty tor przeszkód przeznaczony jest do stymulacji sensorycznej zmysłu dotyku. Każdy rodzic wie, jaką frajdę dla dziecka jest przesuwanie palców po grzbietach książek- dzieci mogą przy tej czynności spędzić naprawdę dużo czasu. Ten tor sensoryczny powstał właśnie na bazie tej obserwacji. Dziecko do dyspozycji ma trzy rodzaje "grzbietów": proste schodki, okrągłe wgłębienia, czy trójkątne zejście.

-----

Tablica na zdjęciach przedstawiona jest na stojaku do tablic manipulacyjnych. Możesz zobaczyć ten przydatny gadżet również w naszej ofercie. Sprawdź powiązane produkty, albo wyszukaj go bezpośrednio w wyszukiwarce.

Moliland
TM1SC0EL
999 produkty
Wysokość
40 cm
Szerokość
50 cm
Głębokość
36 mm
Klasa
Elegance
Zasilanie
Bateryjne CR2016
Źródło światła
LED
Grubość płyty
2 x 18 mm

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło